Ubytovanie

 CENÍK UBYTOVANIA

 

 

Bystra

 

 

 

Stredisko dopravy a služieb

 slivcie    Stredisko dopravy a služieb (SDaS) zabezpečujeprvotný odvoz dreva z jednotlivých lesníckych úsekov UPS Hybe na manipulačno - expedičný sklad. Odvoz je realizovaný pomocou odvoznej súpravy Tatra 815. Na manipulačno – expedičnom sklade je vyťažená drevná hmota uskladnená a následne manipulovaná na jednotlivé výrezy a sortimenty. Manipulácia sa vykonáva ručne – pomocou JMP, triedenie a nakladanie výrezov zabezpečujú čelné nakladače JCB a Manitou. Odvoz paliva a ihličnatého odpadu (kánikov) pre podielnikov zabezpečuje traktor Zetor Forterra s vlečkou.

Stredisko zabezpečuje tiež údržbu lesných ciest a skladov pomocou stroja JCB KS a prípravu podielnického palivového dreva, ktoré sa kála na štiepačke.

Na stredisku pracuje vedúci strediska, majster a štyria vodiči. Manipulácia a štiepanie paliva sú zabezpečované externými pracovníkmi.

Stredisko ponúka na predaj piliarsku guľatinu, väčšinou smrekovú, v rôznych sortimentoch a tiež služby v doprave dreva odvoznou súpravou, služby traktorom, čelnými nakladačmi a tiež kopacím JCB.

Stredisko Drevospracujúci podnik

     Drevospracujúci podnik vyrába rezivo najmodernejšou technológiou kotúčových píl, dsp2ktorá je riadená počítačom. Rezivo má výbornú povrchovú úpravu ( je predhoblované) a vyniká presnosťou požadovaného profilu výroby. Píla dokáže vyrezať všetky bežné stavebné a stolárske rezivo požadovaných rozmerov.

Na píle spracovávame vlastnú ihličnatú piliarsku guľatinu podľa potrieb zákazníka, akosti triedy III.A, III.B a C1.

Stredisko ponúka pre firmy podnikajúce v oblasti stavebníctva, prevádzkovateľov predajných skladov reziva, a stolárov  pravidelné dodávky:

·         Stolárske rezivo

·         Konštrukčno-stavebné rezivo

·         Hranoly, fošne

·         Strešné a podkladové laty

·         Bočné rezivo - dosky

·         Šalovacie rezivo

·         Paletové a kratinové rezivo

Na stredisku v súčasnosti pracuje osem zamestnancov v dvoch zmenách.

Stredisko Správa

Stredisko zabezpečuje administratívnu a ekonomickú činnosť spoločenstva, ako je účtovníctvo, personalistika, 2012-12-19 10.38.46spracovanie miezd, skladové hospodárstvo, finančné činnosti. Ďalej konsoliduje plánovanie a rozpočtovníctvo stredísk do jedného celku a zabezpečuje funkčnosť počítačovej siete. Spracováva tiež podielnickú evidenciu majetku, evidenciu čerpania podielnického dreva a vyplácanie podielov na zisku podielnikom. Zamestnáva troch pracovníkov, ktorý v kumulovaných funkciách vykonávajú práce na pozíciách ekonómka, účtovníčka, fakturantka, personalista, mzdový účtovník, skladník, pokladník, sekretár, archivár a správca počítačovej siete. Stredisko zabezpečuje prevádzku urbárskych chát, ktoré ponúkajú oddych v prostredí prekrásnej liptovskej prírody. Chata Úložisko leží za obcou Kráľová Lehota smerom na vodnú nádrž Čierny Váh. Chata má elektrickú energiu, no je bez vodného zdroja. Kúrenie je zabezpečené krbom na tuhé palivo. Chata Jaseňovisko leží hlboko v horách, na hranici Jánskej a Svidovskej doliny. Nie je vybavená elektrikou a voda je v blízkej studničke. Chata je vhodná pre turistov, ktorí túžia po úplnom pokoji na horskej samote. Okrem prekrásnej prírody v okolí za zmienku stojí možnosť turistického vyžitia, napríklad výstupom na vrch Ohnište, Ďumbier, alebo návšteva jaskyne Stanišová v Jánskej doline. Chata Krivánka sa nachádza za obcou Hybe, smerom na pohorie Vysoké Tatry. Od chaty je prístup na Podbanské. V chate je voda aj elektrická energia. Chata Bystrá, ktorá sa nachádza na konci Jánskej doliny sa práve rekonštruuje. Rekonštrukcia prebieha čiastočne dodávateľsky, čiastočne v réžii UPS. Počas rekonštrukcie je tu zamestnaných šesť zamestnancov UPS.

Ďalšie články...

  1. Stredisko lesnej výroby
Download Free Joomla Templates by vonfio.de